قهوه ای به زبان انگلیسی

خواص دارویی و گیاهی

قهوه ای به زبان انگلیسی
قهوه ای به زبان انگلیسی

رنگ ها در زبان انگلیسی

اسامی رنگ ها در زبان انگلیسی بسیار متعدد است. اما در این صفحه به اصلی ترین اسامی رنگ ها در این زبان اشاره کرده ایم. برای نشان دادن رنگ های مشتق شده، در زبان انگلیسی از صفات dark (به معنای تیره) و light (به معنای روشن) استفاده می شود. قرار دادن این صفات در کنار یک رنگ می تواند روشن یا تیره بودن آن را نشان دهد.

🔊

bb1.onclick = function(){
if(responsiveVoice.isPlaying()){
responsiveVoice.cancel();
}else{
responsiveVoice.speak(“what colour is it?”, “US English Female”);
}
};

what colour is it?

لغت دانی زبان انگلیسی

اصطلاحات رایج

قهوه ای به زبان انگلیسی

اعداد

رنگ ها

زمان

100 اسم پرکاربرد

100 صفت پرکاربرد

100 قید پرکاربرد

100 فعل پرکاربرد

آب و هوا

خانواده و فامیل

ماه ها و فصل ها

روزهای هفته

تلفن

صفات متضاد

مدرسه و دانشگاه

توصیف افراد

زندگی کاری

مسافرت

شغل ها

کامپیوتر

خرید کردن

خانه

ریاضی

خیلی خیلی متشگرم

لطفا بخش رنگها را به زبان روسی اضافه کنید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

ارسال دیدگاه

وبسایت بیاموز، توسط مجموعه ای از کارشناسان زبان با هدف کمک به یادگیری زبان های مختلف برای فارسی زبانان طراحی شده است. تمام تلاش ما در طراحی این وبسایت ایجاد یک محیط کامل آموزشی برای یادگیری به ویژه برای نوآموزان بوده. محصولات گروه آموزشی بیاموز در حال حاضر شامل این وبسایت، اپلیکیشن و دیکشنری آموزشی بیاموز است.

از طریق معرفی ما به دوستان یا لینک کردن وبسایت ما، به ما در انتشار محتوای بهتر کمک کنید.

اپلیکیشن “زبان بیاموز” با هدف بهبود فضای یادگیری و دسترسی پذیری بهتر برای زبان آموزان توسط تیم بیاموز ایجاد شده است. این اپلیکیشن در حال حاضر شامل محتوای بسیار وسیعی برای زبان های انگلیسی، آلمانی و فرانسه است. ما به صورت دائم در تلاش برای بهبود محتوا و امکانات این اپلیکیشن هستیم.

اپلیکیشن زبان بیاموز را می توانید از طریق این صفحه دانلود کنید.

تمام مطالب این وبسایت به وسیله نویسندگان وبسایت ترجمه، تالیف یا آماده سازی شده و هرگونه کپی برداری یا استفاده تجاری از آن ممنوع است.

ترجمه و معنی انگلیسی کلمه و یا عبارت یا اصطلاح فارسی “قهوه ای” عبارت است از coffee-brown.

عبارت های فارسی دیگر که معادل یا مشابه عبارت فارسی “قهوه ای” هستند و یا کلمات این عبارت را دارند نیز در ذیل به همراه معادل انگلیسی آنها، برای شما آورده شده است:

  English

  coffee-brown

  nut-brown

قهوه ای به زبان انگلیسی

  mousey , mousy

  coffee , tan

  suntan

  brown

  brown

  brownie

  brown bread

  brown

– نکته مهمی که در ترجمه فارسی به انگلیسی “قهوه ای” باید به آن نیز توجه نمائید این است که این ترجمه در چه متن و یا محیطی قرار است استفاده شود. مثلاً آیا عبارت فارسی “قهوه ای” یک عبارت و اصطلاح فارسی عامیانه است و یا رسمی و یا تخصصی است. این موضوع در انتخاب معادل انگلیسی “قهوه ای” نقش تعیین کننده ای دارد.

– زمانی که قرار است متن فارسی را به انگلیسی ترجمه کنید، حتما لازم نیست همیشه عین ترجمه فارسی “قهوه ای” به انگلیسی منعکس شود.

زیرا یک متن مخصوصاً متن تخصصی می تواند به صور مختلف ترجمه شود. مثلا

1- ترجمه تحت الفظی عبارت فارسی. مثلاً اینکه تک تک کلمات عبارت “قهوه ای” را به انگلیسی تبدیل کنیم که به این کار ترجمه تحت الفظی عبارت “قهوه ای” می گویند.

2- و ترجمه محتوایی عبارت “قهوه ای” به انگلیسی که از نظر محتوی هیچ فرقی با متن اصلی ندارد و مفهوم را به دقت و به درستی ترجمه می کند و تازه در نوشته های تخصصی بیشتر کاربرد دارد.

– در فارسی بدلیل عدم اعراب گذاری روی حروف در کلمات ممکن است در نوشته یکی باشند ولی در تلفظ و معنی یکسان نباشد. مثلاً “پر” در یک نوشته می تواند به معنی ” پَر پرنده ” باشد و یا ” پُر “. (حتی همین عبارت “قهوه ای” نیز ممکن است جور دیگری تلفظ شود که معنای متفاوتی داشته باشد.) پس در انتخاب معادل انگلیسی “قهوه ای” دقت کنید که در متن مبدا و اصلی معنی واژه ها به چه صورت است تا در ترجمه انگلیسی آن دچار اشتباه نشوید.

– ترجمه فارسی به انگلیسی در متون تخصصی ظرافت خاصی را می طلبد: مثلاً “پیش پرداخت” را می توان به صورت “prepayment” و همچنین “advnace payment” ترجمه نمود. در نوشته های انگلیسی ترجمه دوم شایع و رساست.

جستجو در متون تخصصی خارجی موضوع را روشن می کند و مفهوم نگارش ما را در ذهن خواننده انگلیسی زبان بهتر منتقل می کند. در خصوص ترجمه انگلیسی کلمه یا اصطلاح “قهوه ای” هم آیا این موضوع صدق می کند؟

پس بهترین راه در ترجمه کردن معنی از فارسی به انگلیسی خصوصاً در مباحث تخصصی، چک کردن معنای دقیق انگلیسی به انگلیسی کلمات خصوصاً در دیکشنری تخصصی آن موضوع می باشد.

بطور کلی زمانیکه می خواهید متن یا عبارتی را از فارسی به انگلیسی ترجمه و معنی کنید نکات ذیل را حتماً مدنظر خود قرار دهید.

– معنی متناسب با متن را پیدا کنید:

همانطور که می دانید اکثر کلمات انگلیسی، دارای معانی متعددی هستند. گاهی، این معانی با هم در تناقضند. مثلا کلمهٔ oath که هر دو معنی “قسم” و “فحش” را میدهد. در برخی موارد نیز، معانی یک کلمه تاحدی به هم نزدیک است که انتخاب معنی درست و متناسب با متن، برای مترجم سخت و پیچیده می‌شود.

این مهارت با تمرین ترجمه، به آسانی حاصل می‌شود. به عبارت دیگر، انتخاب معنی درست و مقتضی متن، در ترجمه‌های بعدی آسانتر خواهد بود. آیا این موضوع در خصوص ترجمه انگلیسی coffee-brown برای عبارت فارسی “قهوه ای” صدق می کند؟

– انگلیسی مدرن صرف فعل ندارد و بیشتر به واسطه استفاده از فعل های کمکی و تغییر ساختار جمله عبارات و معانی پیچیده را می رساند.

گذشته از اختلافات کوچک در تلفظ، نکات کوچک گرامری و انتخاب واژه های تا حدی متفاوت زبان انگلیسی در مناطق مختلف جهان به یک شکل صحبت می شود و انگلیسی زبان های جهان به سادگی میتوانند از طریق این زبان با هم ارتباط برقرار کنند.

– انگلیسی جنسیت ندارد:

در زبان انگلیسی اسامی جنسیت ندارند. برخلاف نزدیکترین زبان ها به این زبان یعنی آلمانی و فرانسه که هر دو دارای جنسیت برای اسامی هستند در انگلیسی چنین قاعده ای نداریم. جنسیت اسامی تنها محدود به زبان های آلمانی و فرانسه نیست.

بخش بزرگی از زبان ها مانند تمام زبان های شرق اروپا (روسی و بیشتر زبان های اسلوایی)، زبان عربی و زبان های نزدیک به آن، زبان اسپانیایی و زبان های نزدیک به آن دارای جنسیت برای اسامی هستند.

پس در ترجمه فارسی به انگلیسی “قهوه ای” از این منظر کار شما بسیار ساده می شود.

قهوه ای به زبان انگلیسی

– در زبان انگلیسی افعال صرف نمی شوند:

در زبان انگلیسی افعال تقریبا صرف نمی شوند. این موضوع هم برخلاف بخش بزرگی از زبان ها از جمله آلمانی، فرانسه، روسی، عربی، اسپانیایی و حتی فارسی است.

صرف نشدن فعل ها، استفاده از آنها را در جمله بسیار ساده می کند؛ که این موضوع در ترجمه انگلیسی “قهوه ای” سبب می شود کار شما ساده گردد.

– تلفظ انگلیسی:

تلفظ در زبان انگلیسی یکی از اولین نکاتی است که توجه شما را جلب می کند. بر خلاف فارسی در انگلیسی کلمات الزاما به آن صورتی که گفته می شوند نوشته نمی شوند و این سبب اشتباهاتی خصوصا برای زبان آموزان مبتدی می شود.

به این نوع از کلمات با تلفظ یکسان و املای متفاوت در زبان انگلیسی، Similar Words گفته می شود.

در واقع انگلیسی ساختار یکپارچه ای برای تلفظ واژه ها ندارد. به همین دلیل باید تلفظ واژه ها را به صورت جداگانه حفظ کنید. این موضوع در طول یادگیری لیست واژه های ضروری زبان انگلیسی بسیار با اهمیت است.

– زمان ها:

بیشتر زمان ها یا tenses در زبان انگلیسی تقریبا فاقد معادل و ترجمه فارسی هستند. یعنی مثلا زمان حال ساده را نمی تواند با با هیچ یک از زمان ها در فارسی معادل کرد.

این موضوع برای زمان هایی مثل زمان حال کامل به مراتب بیشتر به چشم می آید. یادگیری معنای دقیق این زمان ها از طریق تمرین ممکن خواهد بود.

– افعال عبارتی:

افعال عبارتی یا phrasal verbs که اصطلاحاً به آن ها افعال دوکلمه ای نیز گفته می شود، افعالی هستند که از ترکیب حرف اضافه با یک فعل ساخته می شوند و معنایی کاملا متفاوت نسبت به فعل اصلی دارند. این افعال در فارسی معادل ندارند و در ابتدا برای فارسی زبان ها گیج کننده به نظر می رسند. لیست مهمترین افعال عبارتی (دوکلمه ای) Phrasal Verbs زبان انگلیسی را می توانید در EnglishVocabulary.ir مشاهده نمائید.

– ریشه کلمات، پسوندها و پیشوندهای زبان انگلیسی

معمولاً دانستن ریشه کلمات انگلیسی، دانستن لیست پسوندهای انگلیسی و لیست پیشوندهای انگلیسی کمک بزرگی به یادگیری زبان انگلیسی می کند و به طور فزاینده ای سبب افزایش دامنه واژگان زبان انگلیسی در فرد می شود.

– انواع ضمایر:

در زبان انگلیسی برای حالت فاعلی، مفعولی و ملکی ضمایر شخصی متفاوتی داریم که معادل فارسی ندارند. البته یادگیری این ضمایر معمولا خیلی سخت نیست و با کمی تمرین می توانید به آنها مسلط شوید.

– برخی کلمات معادل فارسی ندارند:

معادل، ترجمه و معنی مناسب فارسی برای برخی از کلمات انگلیسی گاهاً وجود ندارد یا هنوز برای آن کلمه ای ساخته نشده است. سعی نکنید آن‌ها را حتماً ترجمه کنید. به عنوان مثال چنانچه متنی مربوط به علم کامپیوتر را ترجمه می‌کنید، حتما می دانید که واژهٔ “windows” نیازی به معادل فارسی ندارد.

در واقع بیان معادل فارسی “پنجره‌ها” برای این کلمه در این متن، اشتباه است. این نکته را می‌توانید با کسب آشنایی از واژگان هر حوزه علمی رعایت کنید.

– آیا می توان به این راحتی یک متن تخصصی فارسی (مثل مقاله فارسی، پایان نامه فارسی، کتاب تخصصی فارسی و …) را به متن انگلیسی تبدیل کرد؟

آیا با دانش زبانی دست و پا شکسته می توان دل به دریای متون تخصصی زد؟ بله، تبدیل متن انگلیسی به فارسی راحت تر است، اما اگر قرار است متن، ترجمه فارسی به انگلیسی شود، آنجاست که توان علمی، میزان آشنایی به زبان انگلیسی و دقت نظر مترجم اهمیت زیادی پیدا می کند.

– حروف تعریف:

در زبان فارسی ما برای حالت معرفه حرف تعریف نداریم. در حالی که در انگلیسی حرف تعریف the نشان دهنده معرفه بودن یک اسم است. این تفاوت باعث ناآگاهی بسیاری از فارسی زبانان از نحوه استفاده از حرف تعریف the در زبان انگلیسی می شود.

استفاده نابه جا این حرف تعریف در بین زبان آموزان و مترجمین مبتدی بسیار رایج است. با گذشت زمان به استفاده درست از حرف تعریف عادت می کنید.

– حروف اضافه:

ساختار استفاده از حروف اضافه در فارسی و انگلیسی تا حد زیادی متفاوت است. در واقع حروف اضافه بین این دو زبان قابل معادل سازی نیستند.

گاهی در یک جمله فارسی از حرف اضافه استفاده می کنیم در حالی که در معادل انگلیسی همین جمله هیچ حرف اضافه ای وجود ندارد (برعکس این موضوع هم زیاد اتفاق می افتد.).

– همواره سعی کنید در مکالمه و یا ترجمه فارسی به انگلیسی، از ساختار و کلماتی استفاده نمائید که خود افراد انگلیسی زبان (نیتیو) آن ساختار و کلمات را بکار می برند.

طبیعی است که برای این هدف لازم است شخص ترجمه کننده آنقدر متن انگلیسی خوانده باشد و نسبت به کالوکیشن ها و همایندهای زبان انگلیسی آشنا باشد تا بتواند به مانند انگلیسی زبان های نیتیو، مفهوم را منتقل کند.

مجدداً تاکید میکنیم که صرفاً با ابتکار و خلاقیت های شخصی، بدون تسلط به کالوکیشن های زبان انگلیسی به هیچ وجه این امر میسر نخواهد بود.

– امروزه با پیشرفت دانش و تکنولوژی، استفاده از ترجمه ماشینی فارسی به انگلیسی “قهوه ای” نظیر ترجمه عبارت و متن با گوگل ترنسلیت Google Translate توسط عده ای، زیاد به چشم میخورد.

همچنین بروز و ظهور نرم افزارهای ترجمه انگلیسی “قهوه ای” و اخیراً نیز اپلیکیشن های اندروید و اپلیکیشن های ios برای ترجمه فارسی به انگلیسی عبارت “قهوه ای” بوجود آمده اند.

شاید بتوان برای استفاده روزمره در محاوره های انگلیسی و یا در زمان آموزش از این ابزارها استفاده نمود و به آن ها بسنده کرد، ولی در ترجمه هایی که قرار است در محیط ها رسمی نظیر جلسات کاری، پرزنت و ارائه در سمینارها و نمایشگاه ها، بستن قراردادهای تجاری، ترجمه و سابمیت مقالات علمی و تخصصی در مجلات و نشریات خارجی، ترجمه کتاب های تخصصی و پایان نامه ها و … ارائه شود، به هیچ عنوان استفاده صرف از این ابزارهای نوین برای ترجمه انگلیسی “قهوه ای” پیشنهاد نمی شود.

{“duration”: “400ms”,”fill”: “both”,”iterations”: “1”,”direction”: “alternate”,”animations”: [{“selector”: “#scrollToTopButton”,”keyframes”: [{“opacity”: “1”,”visibility”: “visible”
}]
}]
}{“duration”: “400ms”,”fill”: “both”,”iterations”: “1”,”direction”: “alternate”,”animations”: [{“selector”: “#scrollToTopButton”,”keyframes”: [{“opacity”: “0”,”visibility”: “hidden”
}]
}]
} کلیه حقوق این وب سایت متعلق به EnglishVocabulary.ir میباشد.

مرورگر شما قادر به پخش ویدیو نمی باشد.

یک شعر شاد و کودکانه با انیمیشنی جذاب مخصوص فرزندان دلبند شما، که در آن می توانند رنگ های مختلف را به انگلیسی یاد بگیرند، تمرکز این قسمت روی رنگ قهوه ای (Brown) است.

برای ارسال نظر لطفا وارد حساب کاربری خود شوید.

درس این جلسه ، آموزش گفتن رنگ ها به انگلیسی هستش . رنگ ها نقش بسیار مهمی در زندگی ما دارن . زندگی بدون رنگ برای ما انسان ها هیچ مفهومی نداره . ما با رنگ ها می تونیم احساسات مون رو ابراز کنیم و احساسات دیگران رو درک کنیم . هر رنگ برای ما یه علامته و ما با استفاده از رنگ ها چیزای زیادی رو یاد میگیریم . تقریبا میشه گفت ما بدون استفاده از نام رنگ ها نمی تونیم خیلی از حرفامونو بزنیم به همین دلیل تو این ویدیو می خوام نام انگلیسی مهم ترین رنگ ها رو بهتون آموزش بدم . حتما این ویدیو رو ببینید و حتما نام انگلیسی رنگ ها رو یاد بگیرید !

واژه رنگ به انگلیسی میشه Color بخونید [ کالِر ] . در انگلیسی امریکایی این واژه رو اینجوری مینویسن Color اما در انگلیسی بریتانیایی مینویسن Colour یعنی تو بریتانیایی یه U اضافی مینویسن . واژه color به عنوان فعل هم استفاده میشه که یعنی « رنگ کردن » . در ضمن بد نیست بدونید که به رنگ کردن مو میگن dye بخونید [ دای ] .

همونطور که می دونید رنگ ها دو دسته هستن : رنگ های اصلی و رنگ های فرعی . رنگ های فرعی از ترکیب رنگ های اصلی ساخته میشن . برای نمایش رنگ های اصلی و فرعی و برای درک بهتر ارتباط این رنگ ها با همدیگه از یک چرخه رنگی یا Color wheel یا دایره رنگ Color circle استفاده میشه . در ادامه مهم ترین رنگ های color wheel رو خدمت تون عرض می کنم .قهوه ای به زبان انگلیسی

چرخه رنگ یا Color wheel یا Color circle

 

تو انگلیسی به رنگ های اصلی میگن Primary colors بخونید [ پرایمِری کالِرز ] . رنگ های اصلی 3 تا هستن  قرمز ، آبی ، سبز . البته یه سیستم رنگ دیگه وجود داره به نام CMYK که در نقاشی استفاده میشه . در این مدل ، رنگ های قرمز ، آبی، زرد به عنوان رنگ های اصلی در نظر گرفته میشن ولی ما در این آموزش با CMYK کاری نداریم چون سه رنگ اصلی نور همین قرمز ، آبی و سبز هستن !

اگر با برنامه هایی مثه فتوشاپ Photoshop کار کرده باشید حتما اصطلاح RGB رو دیدین . اصطلاح RGB در واقع مخفف واژه های Red , Green , Blue هست یعنی همون رنگ های اصلی . گرفیست ها و برنامه نویس ها با RGB زیاد کار میکنن .

از ترکیب رنگ های اصلی رنگ های فرعی یا Secondary colors به وجود میان . تو جدول زیر فهرست رنگ های فرعی یا Secondary colors رو براتون نوشتم .

3 تا فلز بسیار مهم وجود دارن که رنگ های این سه فلز خیلی جاها استفاده میشن . به همین دلیل میخوام این سه تا رنگ رو هم بگم خدمت تون تا لنگ نمونید .

وقتی میخوایم میزان روشنایی رنگ رو توصیف کنیم از سه تا واژه دیگه استفاده می کنیم . حتما این سه تا واژه رو هم یاد بگیرید چون خیلی جاها به درد تون میخورن .

واژه dark یعنی تیره یا تاریک . مثلا dark green میشه سبز تیره یا dark blue یعنی آبی تیره .

وازه لایت light رو که دیگه همه تون شنیدین ؛ light یعنی ملایم یا به قول بعضیا یواش 😀 برای مثال light green یعنی سبز ملایم .

واژه bright یعنی خیلی روشن ، براق . مثلا bright green یعنی سبز خیلی روشن یا سبز براق .

 

خب دوستان من مهم ترین رنگ ها رو خدمت تون عرض کردم اما هنوز چنتا نکته دیگه در مورد رنگ ها وجود دارن که بنا به دو دلیل نتونستم تو این ویدیو بگم :

1- زمان ویدیو خیلی طولانی میشد و بعضی از کاربران نمی تونستن ویدیو رو دانلود کنن .

2- هنوز گرمر رو شروع نکردیم و اگر میخواستم مفصل توضیح بدم وسطاش خط رو گم میکردین .

صبور باشید ! کم کم همه این نکات رو به طور دقیق خدمت تون توضیح میدم .

برای اینکه بتونید نام انگلیسی رنگ ها رو بهتر یاد بگیرید من یه تمرین ساده بهتون میدم . حتما این تمرین ساده رو جدی بگیرید و از طریق تلگرام برام بفرستین .

چنتا از این رنگ هایی رو که خدمت تون عرض کردم انتخاب کنید و با هر کدوم یه جمله بسازید .ساختار کلی جمله باید اینجوری باشه :

اسم یه چیزی + is + Color

  banana is yellow

حتما جملات تون رو از طریق Voice برام بفرستین چون میخوام تلفظ تون رو چک کنم . به هیچ وجه از هیچی نترسید ! حتی اگر لهجه خاصی دارید یا مشکل تکلم دارید ، خواهش میکنم اصلا خجالت نکشید وحتما جملات رو در یک فایل صوتی برام ارسال کنید . من به عنوان مدرس باید بدونم زبان آموزاهام چه مشکلاتی دارن . پیش از ارسال پیام لطفا به این 2 مورد توجه بفرمایید :

■ این ID فقط برای دوره آموزش زبان انگلیسی ایجاد شده و سوال های تکنولوژی رو از لیست حذف می کنیم !

■ این ID برای چت کردن نیست ! لطفا بعد از سلام کردن سوال ، انتقاد یا پیشنهاد تون رو بفرمایید و منتظر پاسخ ما نباشید .

 

دوستان ، ما برای ساخت این ویدیو ها زحمت زیادی میکشیم ! لطفا این ویدیو ها رو از هر طریقی که می تونید برای دوستان تون بفرستین تا افراد بیشتری ازشون استفاده کنن و زحمت های ما هم بی نتیجه نباشه .

 

 

ابراهیم درویش هستم متولد مرداد سال 65. برنامه نویس وب ، علاقمند به برنامه نویسی اندروید و نرم افزار های رایگان و Open Source . در وقت آزادم درباره متد های بازاریابی و تبلیغات وب مطالعه می کنم . مسلط به انگلیسی و آشنا به زبان Español .

نوشتن مطالب آموزشی به زبان ساده و قابل فهم برای همه ، کار بسیار سختیه . از طرفی ، نگهداری یک وب سایت آموزشی خرج داره ! اگر براتون امکان داره لطفا با پرداخت مبلغ کمی در هزینه های سایت سهیم باشید تا ما هم بتونیم با خیال راحت براتون بنویسیم و به سوال ها تون پاسخ بدیم .
حمایت مالی از علم فردا

■ دوستان علم فردا به هیچکسی توهین نمیکنن !

■ اگر سوالی دارید در یک مطلب کاملا مرتبط بپرسید ! برای پیدا کردن مطلب مرتبط حتما از فرم جستجو استفاده کنید .

■ اگر مطلب مرتبطی پیدا نکردین ، می تونید سوال تون رو ایمیل کنید . اگر زمان داشته باشیم حتما پاسخ میدیم .

■ اول سوال ها و دیدگاه های کاربرای دیگه رو بخونید ، اگر پاسخ سوال تون رو پیدا نکردین بپرسید . سوال های تکراری پاسخ داده نمیشن !

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دیدگاه

سوال امنیتی *
4
 × 
1
 = 

.hide-if-no-js {
display: none !important;
}

قهوه ای به زبان انگلیسی

thanks
it was very useful

خیلی عالیست . واقعا” کامل و جامع توضیح داده اید .ممنون و سپاسگزارم موفق و پایدار باشید

سلام آقای درویش
خیلی عالییییییییی دستتون خییییییلی درست.
واقعا زحمت میکشین

ممنون

سلام آقای درویش خواستممممم ازتون خیلی تشکر کنممممممم شما عالی هستید و بی نظیرید خیلی خوشحالم که شما تدریس می‌کنید و من دنبال میکنم ویدیو هاتونو خیلی خوشحالم که شما هستید و به ما معلومات خودتونو انتقال میدین بازم جا داره بگم شما بی نظیرید عالییییی عالییییییی❤️

فوق العاده مفید خیلی ممنون از وقتی که میگذارید برای تهیه این مطالب 🌹🌹

سلام و خسته نباشید، آموزش تون واقعا عالی و مفید بود.

سلام خسته نباشید
آموزش ها بسیار مفید و جامع هستن و واقعا در کمترین زمان بیشترین اطلاعات رو در اختیار مخاطبین قرار می دهد
سپاس از تلاش شما

سلام و خسته نباشید
من امروز با سایت شما آشنا شدم
واقعا ویدیوهای آموزشیتون عالین
مرسی
کاش همه مدرسین ما مثل شما تدریس میکردن
من ارتباط خوبی با روش تدریس شما پیدا کردم
بازهم ممنون

سلام
مرسی بابت مطالبتون
من یه سوال دارم که درگیرشم از جایی هم جوابشو پیدا نکردم
رنگ « اُکر » به انگلیسی چی میشه ؟
بازم مرسی

سلام
ببخشید میخواستم بپرسم رنگ پوست پیازی و لاجوردی و فیروزه ای به انگلیسی چی میشه؟
با تشکر

با سلام!
میخواستم بپرسم رنگ سفید صدفی که رنگ خیلی از ماشین هاست به انگلیسی چی میشه؟
با تشکر

ممنون مفید بود

سلام
عاااااااالی بود
چه طور میشه لغت های زیادی رو یاد گرفت؟

سلام آقای درویش.

آموزش زبان تون فوق العادست . بی نهایت سپاسگزارم

یه سوالی داشتم اینه که دوره ی زبان رو تا چند level قراره منتشر کنید و هر level چه مدت زمان میبره تا ضبط بشه و روی سایت قرار بگیره؟

با تشکر

سلام ، خیلی ممنونم از لطف تون . تعداد Level ها هنوز به طور دقیق مشخص نشده چون زبان انگلیسی خیلی وسیعه و ما باید برنامه ریزی اصولی داشته باشیم . اما شما تا Level 5 اغلب گرمر های مهم رو یاد میگیرید . بعد از اون بیشتری روی مهارت های دیگه زوم میکنیم .

سلام
از بعداز ظهر تا حالا دیدم که انگار سایت زبانتون راه افتاده . امتحانم کردم گویا خدا رو شکر درگاه پرداختتون هم راه افتاده . انشاالله فردا امکان خرید هست ؟

سلام ، بله سایت راه افتاده . می تونید ثبت نام بفرمایید .

درود شما کلاس حضوری دارید من فقط میخوام مکالمه یاد بگیرم .

سلام ، خیر . شما می تونید در دوره آنلاین ما شرکت کنید . قطعا برای شما از کلاس خصوصی راحت تره .

با عرض سلام و خسته نباشید به استاد گرامی جناب آقای ابراهیم درویش.
آقا تاریخ انتشار این دو تا ویدیویی که گفتید معلوم نشد؟
با سپاس فراوان از سایت عالیتون.

با سلام
ببخشید این واژه turquoise تلفظ‌ش با ث شروع میشه یا ت ؟ ممنون میشم جواب بدید
با تشکر

سلام
واژه turquoise با حرف T شروع میشه پس صدای ت میده .

با عرض سلام و خسته نباشید به جناب آقای ابراهیم درویش.
آقا یه پیشنهاد داشتم: این دو تا ویدیوی پولی که انشاا… در اواخر بهمن ماه میخواد منتشر بشه. برای این دو تا ویدیو دو تا مقاله بنویسید و همراه با ویدیو خریداری بکنیم.
چرا این رو به شما گفتم به دلیل اینکه من در دفترم این مقاله ها رو یادداشت کنم. حالا شما سوال میپرسید از حرف های من هرچی فهمیدید بنویسید. ببینید من یک پسر 13 ساله هستم و نمیتونم کسی که سخن میگه من در دفترم به ترتیب بنویسم.
خواهش میکنم از شما که این کار رو انجام بدید.
با سپاس فراوان از سایت عالیتون.

سلام آقای درویش
مثل همیشه عالی و پربار بود انشالله خدا یار و یاورتون باشه
همیشه انتظار شخصی مثل شمارو داشتم که بتونه با تمام جون دل یه مطلبی رو به دیگران یاد بده . زنده باشید انشالله
منتظر ویدیوهای بعدی تون هستیم

ممنون از محبت تون

سلام فوق العاده بود . مخصوصا اون بخش عوض شدن رنگ بک گراند که فوق العاده بود برای نمایش و آموزش رنگها.
به شدت منتظر ویدیو های جدید تون هستم . روزی ده بار کانال تون رو چک میکنم .اون دوتا ویدیو یی که تو کانال گفتید مهم اند همون دو تا ویدیو پولی هستند ؟
لطفا هر چه زود تر اون دو تا رو منتشر کنید . بی صبرانه منتظرم.

سلام ، ممنون از محبت تون
بله اون 2 تا ویدیو فروشی هستن و البته اهمیت بسیار زیادی دارن . البته تو مدارس این نکات اصلا جدی گرفته نمیشن به همین دلیل ممکنه خیلی از زبان آموزان تصور کنن که این نکات واقعا مهم نیستن اما اگر میخواید با روش تدریس بنده انگلیسی رو یاد بگیرید ، شک نکنید که بعد از یادگرفتن این آموزش ها ، انگلیسی براتون خیلی ساده تر میشه و سریع تر به نتیجه میرسید.

با سلام و خسته نباشید
یه سوال داشتم از خدمت تون واژه navy معنی سرمه ای میده یا آبی کربنی ؟

سلام ، مرسی
واژه navy یعنی آبی تیره و تقریبا همون آبی کاربنی ( کربنی ) هستش . شما می تونید کد رنگ ها رو بردارید و به طور دقیق چک کنید .

با عرض سلام و خسته نباشید
آقا آموزش ویدیویی بعدی رو کی قراره در سایت منتشر کنید؟
با سپاس فراوان از سایت عالیتون

با عرض سلام و خسته نباشید
آقا ماشاا… ماشاا… روز به روز دارید پیشرفت میکنید. واقعا این ویدیو عالی بود مخصوصا اونجایی که رنگ بک گراند رو عوض میکردین.
انشاا… به همین روند ادامه بدین.
آرزو میکنم سلامت و شاداب و تندرست باشی.
با سپاس فراوان از سایت عالی تون

ممنون از لطف تون

سلام
خسته نباشید استاد. ممنون از زحمات تون
مثل همیشه عالی بودین

ممنون از شما

سلام آموزش هاتون بسیار عالی هستند.
مرسی که انقدر شیرین و آموزنده درس میدین ?
یک سوال داشتم اینکه اگه دیکشنری هایی که گفتید انگلیسی به فارسی باشن خوبه یا همون ها رو تهیه کنیم؟

سلام ، ممنون از شما
اگر میخواید واقعا زبان انگلیسی رو یه بار برای همیشه و اصولی یاد بگیرید حتما یکی از دیکشنری هایی رو که عرض کردم تهیه کنید .

با عرض سلام و خسته نباشید به استاد گرامی جناب آقای ابراهیم درویش
آقا واقعا عالی بود نمیدونم چطوری از شما تشکر کنم. تا اینجا که محشر بود و من امیدوار هستم تا آخر درس زبان هم به همین روند ادامه پیدا میکنه.
واقعا شما دل یک ملت ایران رو با این کارتون شاد کردین.
اگر بخوام از صفر تا بیست به شما نمره بدم. من نمره بیست و یک رو انتخاب میکنم به این دلیل که خودتون یکید کارتونم بیسته.
عالی بود.
با سپاس فراوان از سایت عالیتون
Good bye for now

ممنون از محبت تون

سلام
استاد ویدیو خیلی خوبی بود کار شما واقعا عالی هست، ممنون از زحماتتون و خدا قوت

سلام ، مرسی

سلام با تشکر از زحمات تون
یک سوال داشتم :
این که آبی ایرانی یعنی چی؟
من همیشه فکر میکردم آر جی بی همون آر پی جی هست ممنون که گفتید.

سلام ، ممنون از شما
تو ویدیو توضیح دادم ! یک آبی خاصه که در معماری ایرانی استفاده میشه .

عوض شدن رنگ بک گراند عالی بود
خداقوت

ممنون از شما ، امیدواریم مفید بوده باشه .

سلام
ممنون از زحمات تون خسته نباشین . ببخشین ما که با دسکتاپ درس ها رو دنبال میکنیم چطور میتونیم voice بفرستیم با تشکر

سلام
اگر تلفن هوشمند ندارید می تونید یه مایکروفن ارزون قیمت برای کامپیوتر تون بخرید و صداتون رو ضبط کنید و بفرستین .

سلام عالیه لطفا بیشتر مطلب بذارید روزی سه بار علم فردا رو چک میکنم اگر اپ اندرویدی هم بسازید که نور علی نور میشه .

سلام لطفا id تان را بگید من نمیدونم

سلام
برید تو صفحه پروفایل کانال تلگرام elmefardazaban اونجا می تونید ID رو ببینید .

عالی بود جناب درویش

ممنون از شما ، محبت دارید .

بسیار عالی به یادگیری زبان انگلیسی امیدوارم کردید نحوه تدریس که تا الان محشر بوده واقعا دست گل تون درد نکنه .
عالیییییییییییی عالییییییییییییی عالیییییییییییی

قربون محبت تون ، لطف دارید .

عالی بود
خسته نباشید
پیشنهاد میکنم چند تا فایل های صوتی زبان آموزان رو اول جلسه ی بعدی پخش کنید.

مرسی
ممنون از پیشنهاد تون

سلام دوستان علم فردا ممنون از اینکه برای ارتقائ آموزش زبان دست به خلاقیت زدید شروع قشنگی دارشتید امید اینکه ادامه داشته باشد اما مثل اینکه از ویدیوها خبری نشد گفته بودید اواخر بهمن . اما الان اسفند ماه هم داره تموم میشه پس چی شد ما منتظریم . دست مریزاد

سلام ، دوست عزیز . سایت آماده شده و می تونید ثبت نام بفرمایید .

دانلود آهنگ جدید

دانلود آهنگ شاد

دانلود آهنگ جدید

دانلود آهنگ

دانلود آهنگ شاد

تالارهای عروسی تهران

تشک بادی

مقایسه سرعت فضاپیما و هواپیما

تست چپ کردن تسلا

تفاوت watch , look at و see

تاثیر نور روی چهره در عکاسی

طرز کار هیدرولیک

صحنه آهسته میدان مغناطیسی 

تست قدرت باد موتور جت

تست اتصال برق به مداد

نام و فام رنگهای مختلف را در انگلیسی بیاموزید.

صدا برای تمام واژگان انگلیسی این صفحه در دسترس است. برای شنیدن هر واژه به سادگی روی آن کلیک کنید.

اپ برگزیده ما برای راهنمای عبارتهای انگلیسی برای دستگاههای اندروید حاوی بیش از شش هزار عبارت و واژه با فایل صوتی هست.

قهوه ای به زبان انگلیسی

© 2018 Speak Languages OÜ  ·  بازتولید بدون مجوز ممنوع است.

تماس با ما

برای یادگیری و صحبت کردن درباره رنگ ها به انگلیسی باید بدانیم که رنگ ها به چند قسمت تقسیم می شوند، و همچنین هر رنگ به چند رنگِ زير شاخه تقسیم می شود. بعد از یادگیری رنگ ها به انگلیسی و برای استفاده درست از آنها لازم است که موقعیت های مختلف استفاده از رنگ ها و روش های صحبت با استفاده از آنها را یاد بگیریم. ما قصد داریم در این مقاله  انواع رنگ ها و طرز استفاده از آنها در زبان انگلیسی را بصورت ساده و بطور کامل توضیح دهیم. خواهید دید که رنگ ها تا چه اندازه در مکالمه انگلیسی مهم و کاربردی هستند.

 😯 انواع رنگ ها

تقسیم بندی رنگ ها در زبان انگلیسی به دو صورت می باشد.

1- رنگ های پایه (Basic colors)

2- رنگ های طبیعی (natural color)

قهوه ای به زبان انگلیسی

انواع رنگ های پایه (Basic colors)

 

انواع رنگ های طبیعی (natural color)

رنگ ها (Colors)

       brown

       beige / tan

مهمترين کاربردهاي رنگ ها در انگلیسی

صحبت درباره لباس ها

هنگامی که بخواهیم درباره مشخصات لباس های شخصی به شخص دیگر توضیح دهیم، بیشتر از رنگ لباس ها استفاده می کنیم. ما در مثال های پایین زمان حال را مد نظر قرار داده ایم، ولی می توان در تمام زمانهای انگلیسی از این قاعده بر اساس همان زمان استفاده کرد.

مثال ها :

A: What colors are you wearing today?

امروز چه رنگي پوشيدي؟

B: I`m wearing light blue T-shirt , black pants and brown shoes. My T-shirt is light blue. My pants are black. My shoes are brown.

تي شرت آبي کم رنگ ، شلوار مشکي و کفش قهوه اي پوشيدم. / تي شرتم آبي کمرنگه. شلوارم مشکيه. کفشهام قهوه ايه.

A: What colors is your father wearing?

پدرت چه رنگي پوشيده؟

B: He is wearing dark blue suit , cream shirt and black shoes. /  His suit is dark blue. His shirt is cream. His shoes are black.

کت و شلوار آبي پر رنگ ، پيراهن کرم رنگ و کفشهاي مشکي پوشيده. / کت و شلوارش آبی پر رنگه. پيراهنش کرم رنگه. کفشهاش مشکيه.

A: What colors is Marry wearing? 

ماري چه رنگي پوشيده؟

B: She is wearing pink dress and purple high heels. / Her dress is pink. Her high heels are purple.

لباس صورتي و کفشهاي پاشنه بلند ارغواني پوشيده. / لباسش صورتيه. کفشهاي پاشنه بلندش ارغوانيه.

A: What color is her dress?

لباس اون خانوم چه رنگيه؟

B: Her dress is yellow.

لباسش زرده.

رنگ اشیا و …

برای بیان رنگ اشیاء از یک سوال و جواب استفاده می کنیم و به آن شیء مورد نظر اشاره می کنیم.

مثال ها :

A: What color is this / That chair?

اين / آن صندلي چه رنگيه؟

B: It`s green.

سبزه.

A: What color are these / those bags?

قهوه ای به زبان انگلیسی

اين / آن کيف ها چه رنگيند؟

B: They are brown.

آنها قهوه اي هستند.

 نکته : چون رنگ ها به زبان انگلیسی صفت محسوب می شوند، بنابراین همیشه قبل از اسم و همیشه بصورت مفرد می آیند، حتی اگر اسم ما جمع باشد.

موفق و پیروز       

فعال و زبان آموز باشید

jadoyezaban.com

 

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دیدگاه

وبسایت

قهوه ای به زبان انگلیسی
قهوه ای به زبان انگلیسی
0

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *